به دخترانتان درباره پول آموزش بدهید!

وقتی به بچه هایتان درباره پول آموزش می دهید باید حواستان به پیام های ناگفته ای که به آنها مخصوصا به دخترانتان می رسانید باشد، به دخترانتان آموزش هایی درباره پول بدهید که هیچ وقت فراموش نکنند.

والدینم همیشه به من میگفتند که هیچ محدودیتی برای من وجود ندارد و من می توانم هر طور که دوست دارم باشم اما عملشان(کارهایشان) چیز دیگری می گفت. وقتی برادرم 12 سالش بود چندین درصد سهام برای تولدش هدیه گرفت. وقتی که سال بعدش من هم دوازده ساله شدم با همه وجودم منتظر بودم که سهم خودم را دریافت کنم. اما از این خبرها نبود…

شک ندارم که برای تولد 12 سالگیم هدیه فوق العاده ای گرفتم اما اینکه آن هدیه چه بود هیچ وقت یادم نمی آید .تنها چیزی که یادم هست این است که من برعکس برادرم سهمی از سهام نبردم. پیام ناگفته ای که دریافت کردم این بود که ” سرمایه گذاری مخصوص پسرهاست .”

سال ها بعد، با به خاطر داشتن پیام هایی که از بچگی ام مانده بود، تعجب نکردم وقتی تحقیقی با موضوع فقدان اعتماد به نفس خانم ها خواندم.

خوشبختانه در کالج با مربیانی آشنا شدم که مشوق من در برنامه ریزی های اقتصادی بودند.در آن موقع من این پیام را با صدای بلند و به وضوح شنیده بودم که : برنامه ریزی اقتصادی و سرمایه گذاری مالِ خانم ها هم هست.

با این وجود بسیاری از خانم ها بدون چنین راهنمایی هایی رشد می کنند. در نتیجه همیشه در اعتماد به نفس برای تصمیم گیری در سرمایه گذاری و فکرکردن به دوران بازنشستگی و پس اندازهایشان از آقایان عقب هستند.

خانم ها خیلی راحت این فقدان اعتماد به نفسشان را می پذیرند. در مطالعه ای جدید از Wells Fargo که روی خانم های ثروتمند ( با 250000 دلار و حتی بیشتر، دارایی قابل سرمایه گذاری) انجام شد 41% از آنها گفتند که به توانایی سرمایه گذاریشان هیچ اعتمادی نداشتند.علاوه بر این، بر اساس مطالعه ای از Prudential تنها 10% از خانم های متکفل احساس می کنند که از خدمات و محصولات مالی آگاهی دارند.

به اضافه اینکه در مورد آمادگی برای دوران بازنشستگی هم خانم ها عقب تر از آقایان هستند. مطالعه ای در سال 2013 که در مورد پاداش های بازنشستگی انجام شد بیان می کند که تعداد خانم هایی که پاداش میگیرند از آقایان کمتر است -47% خانم ها در مقایسه با 55% آقایان- همچنین خانم هایی که پاداش می گیرند هم نسبت به همکاران مرد خود پاداش کمتری دریافت می کنند. تحقیقی که به تازگی از ولزفارگو منتشر شده این طور گزارش می دهد که 43% از مردان روی شاخص سهام توصیه شده سرمایه گذاری می کنند- با نرخ بهره 10%- در حالی که فقط 39% خانم ها در این سطوح پیشنهادی سرمایه گذاری کرده اند.

چطور می توانیم دخترانمان را در مسیر اقتصادی درست قرار دهیم؟
در اینجا به 5 مهارت اقتصادی می پردازیم که به دختران خود در طول سال های رشدشان آموزش دهید تا هرگز آن را فراموش نکنند ( و حتی بعد ها از شما تشکر کنند)

1.معامله کردن کارجالبیست
معامله کردن یک مهارت مهم است. تحقیقات نشان داده اند که حتی یک درآمد کمی بالاتر برای شروع می تواند توانایی کسب معاش شما را افزایش دهد. تحقیقی که توسط دانشگاه جورج میسون و دانشگاه تمپل انجام شد نشان داد که کارمندی که معامله کرده و کارش را به جای 55 هزار دلار با 50 هزار دلار( با 5% افزایش سالانه) شروع می کند می تواند در عرض 40 سال کاری بالاتر از 600 هزار دلار درآمد داشته باشد.

لارن ،دختر 4 ساله ایست که در خانه و پیش دبستانی اش به “معامله کننده بزرگ”(مذاکره کننده) معروف شده است. همه بچه های کوچک این مهارت را می آموزند اما به نظر می رسد که لارن تمایل خاصی به این کار داشته باشد.

پدر لارن یک مشاور مالی بود که برای به دست آوردن پول بیشتر در همه تعاملات کشمکش های همیشگی داشت ، او مشوق این امر بود چرا که می خواست دخترش هر چه بزرگتر می شود بیشترین استفاده را از پولش بکند.یادگرفتن چگونگی درخواست آنچه می خواهد درسیست که بعد ها در زندگی اش به دردش می خورد.

پول ماهانه ,آموزش هایی درباره پول,برنامه ریزی های اقتصادی