17 فوریه 2020
فوریه 17, 2020

ونیر کامپوزیت

0 دیدگاه

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت : اهمیت دندان ها در زیبایی چهره ، غیر قابل انکار است و داشتن دندان هایی سفید و زیبا سبب افزایش اعتماد به نفس می شود. امروزه پیشرفت علم پزشکی و استفاده از تکنولوژی های نوین دندانپزشکی ، امکان دستیابی به دندان هایی زیبا و سفید و در نتیجه حصول لبخندی زیبا را محقق کرده است. ( دندانپزشک خانم )

ونیر کامپوزیت ، روشی است که به کمک آن می توان به دندان هایی سفید و یکدست دست یافت.

دکتر رزیتا پورکیان ، جراح – دندانپزشک ، تجارب موفقیت آمیز بسیاری در زمینه درمان بیماران دندانپزشکی دارند و همچنین در زمینه خدمات زیبایی دندان نیز نتایجی ایده آل برای مراجعین خود رقم زده اند.
ونیر کامپوزیت چیست ؟

به طور کلی هر فردی ممکن است به دلایلی همچون برخورد ضربه با دندان ها ، درمان ریشه دندان و غیره با تغییر رنگ دندان مواجه شود.

در علم دندانپزشکی ، متدهای متعددی جهت اصلاح رنگ بد دندان ها وجود دارد که ونیر کامپوزیت نیز یکی از این روش ها می باشد و به کمک آن می توان زیبایی دندان ها را با حداقل آسیب بازگرداند.

ونير کامپوزيت ، لایه ای نازک است که رنگ آن مشابه رنگ طبیعی دندان می باشد و بر روی سطح دندان قرار می گیرد و دندان را زیبا و بدون نقص جلوه می دهد.

ونیر کامپوزیت

مزایای استفاده از ونیر کامپوزیت

همانطور که گفته شد ، ونير کامپوزيت لایه ای بسیار نازک است که به کمک چسبی مخصوص و به محکمی بر روی سطح دندان چسبانده می شود.

به کمک آن می توان رنگ و حالت دندان ها را بهبود ‌بخشید.
برای ترمیم های جزئی دندان های جلویی می توان از ونير کامپوزيت استفاده کرد.
در روش ونير کامپوزيت ، آماده سازی دندان در بازه زمانی کوتاهی انجام می گیرد و هزینه آن نیز نسبت به دیگر خدمات دندانپزشکی زیبایی مقرون به صرفه تر است.
از ونير کامپوزيت می توان برای بستن فواصل کوچک مابین دندان ها نیز استفاده کرد.
چنانچه یکی از دندان ها کمی کج باشد ، ونير کامپوزيت امکان هم ردیف شدن آن با سایر دندان ها را فراهم می کند.

درمان با ونیر کامپوزیت چقدر طول می کشد ؟

درمان با ونير کامپوزيت، حداقل به دو جلسه درمانی نیاز دارد که طی جلسه اول ، فرآیند آماده سازی دندان ها و نیز هماهنگ کردن رنگ آن با دندان اصلی ، صورت می گیرد.

در جلسه دوم نیز ونير کامپوزيت ، آماده چسباندن می باشد.
دوام ونیر کامپوزیت چقدر است ؟

ونير کامپوزيت از ماندگاری و دوام طولانی برخوردار است ، البته مانند دندان طبیعی امکان لب پر شدن یا شکستن آن وجود دارد.

توجه داشته باشید که لب پر شدگی های جزئی ونیر کامپوزیت را می توان ، ترمیم کرده یا یک ونير کامپوزيت جدید را جایگزین آن نمود.